Koledar

May 2024
Podrobnosti:

V življenju se ne moremo ne odločati. Kako sprejemamo odločitve in ali so dobro bitne za nas dolgoročno? Na srečanju bomo obravnavali temo kako se pravilno odločati.

Vse aktivnosti so brezplačne. Program sofinancirajo Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, Mestna občina Velenje in občina Šmartno ob Paki.

Podrobnosti:

Kadar gojimo pričakovanja do drugih, polagamo srečo v roke drugih. Kako imeti realna pričakovanja, brez, da bi nas užalostilo, če druga oseba ne drži obljube? To bomo na srečanju skozi razpravo poglabljali.

Podrobnosti:

Odraščanje je intenziven proces, kjer se otrok/mladostnih uči kako sobivati z drugimi in kako se soočati s svojimi čustvi. Osredotočili se bomo na samozavest in kako jo razvijati.

Podrobnosti:

Cilji in želje se tekom življenjskih obdobij spreminjajo, pomembno pa je, da jih vedno zasledujemo in se jih ne otepamo. Brezciljnost vodi v depresivna počutja, zato je ključno, da cilje vedno imamo.

Podrobnosti:

Se znamo soočati s stisko bližnjih ljudi? Kako jim lahko pomagamo in kaj pomoč ni? To bomo obravnavali na srečanju.

Podrobnosti:

Prepoznavanje znakov, ki so na začetku depresivnega stanja, je pomembno, da se le-to ne poglobi. Otožnost ni enako depresiji, kar bomo tudi spoznavali na srečanju.

Podrobnosti:

Vsa čustva so ok. Ni slabih ali dobrih čustev. So samo čustva, ki so prijetna in tista, ki jih doživljamo kot neprijetna. Temo bomo razširili in poglobili na srečanju.

Podrobnosti:

Kdor je hvaležen, najde pozitivne lastnosti svojega vsakdana. Kdor želi videti slabe, jih bo vedno našel. Kako razvijati hvaležnost vsak dan?

Podrobnosti:

Pomembno je, da znamo razlikovati zunanjo in notranjo motivacijo. Le-te bomo spoznavali in se seznanili z njihovimi lastnostmi na srečanju.

Informacije in prijave: 064 – 244 – 804 (Ines) ali na ines.vugrinec@drustvo-novus.com.

Podrobnosti:

So naša dejanja usklajena z našimi dejanji? Mnogi se pretirano prilagajajo okolici ter izgubijo sami sebe. Na srečanju bomo povezovali to kar čutimo, s tem kar počnemo.

Podrobnosti:

Zelo pomembno je, da znamo sprejemati druge ljudi. To nakazuje tudi koliko sprejemamo sami sebe. Ali nam to gre od rok? Temo bomo krepili tekom srečanja.